<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Günceltitle_li=Siyaset » 692 Sayılı Kararname Yayınlandı. İlimizdeki İhraç, İade ve Bylock Gözaltıları 15 Tem 2017 - 14:48

692 Sayılı Kararname Yayınlandı. İlimizdeki İhraç, İade ve Bylock Gözaltıları

OHAL kapsamında yayımlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 7 bin 563 kişi kamu görevinden çıkarıldı, 342 TSK personelinin rütbesi alındı, 312 kamu görevlisi görevine iade edildi. Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bazı tedbirlerin alınmasına ilişkin 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete’de yayımlandı. Mükerrer sayıda yayımlanan KHK’ya göre İçişleri Bakanlığında bin 486 kişi, Sağlık Bakanlığında 789 kişi, Adalet Bakanlığında 418 kişi, Diyanette 551 kişi, Dışişleri Bakanlığında 45 kişi, Emniyette 2 bin 303 kişi, TRT’de 29 ve Jandarma’da 235 kişi olmak üzere toplam 7 bin 563 kişi kamu görevinden çıkarılırken, ihraç edilen isimlerin arasında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da yer aldı. KHK’da kamu görevinden çıkarılan kişilerin mahkumiyet kararı aranmaksızın rütbe veya memuriyetlerinin alınacağı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekleri belirtildi. Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri kaydedilen bu kişilerin doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyeceği de ifade edildi. Yeni KHK’ya göre kamu görevinden çıkarılanlar özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacaklar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilecek.

KARAMAN’DAN GÖREVDEN ALINANLARIN LİSTESİ
Fatma Yıldız-Karaman Santral Memuru İl Afet Müdürlüğü
Süleyman Özdemir-Karaman İmam Karaman Müftülüğü
Ramazan Özdemir-Karaman İmam Karaman Müftülüğü
Samet Özçelik-İnfaz Koruma Memuru
Hacer Koşun-Hemşire Ermenek
Ali Ateş-Doktor Karaman Merkez
Ayşe Dural-Ebe Karaman Merkez

KARAMAN’DAN GÖREVİNE İADE EDİLENLER
Şükrü Bıyıklı-Özel İdaresi
Zeynel Önner-Özel İdaresi
Abdurrahman Kaya-Karaman Belediyesi
Haydar Nevruz-Karaman Belediyesi
Ümit Erikçi-Karaman Gelir Uzmanı

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bazı tedbirlerin alınmasına ilişkin 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete’de yayımlandı. Mükerrer sayıda yayımlanan KHK’ya göre İçişleri Bakanlığında bin 486 kişi, Sağlık Bakanlığında 789 kişi, Adalet Bakanlığında 418 kişi, Diyanette 551 kişi, Dışişleri Bakanlığında 45 kişi, Emniyette 2 bin 303 kişi, TRT’de 29 ve Jandarma’da 235 kişi olmak üzere toplam 7 bin 563 kişi kamu görevinden çıkarılırken, ihraç edilen isimlerin arasında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da yer aldı. KHK’da kamu görevinden çıkarılan kişilerin mahkumiyet kararı aranmaksızın rütbe veya memuriyetlerinin alınacağı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekleri belirtildi. Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri kaydedilen bu kişilerin doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyeceği de ifade edildi. Yeni KHK’ya göre kamu görevinden çıkarılanlar özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacaklar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilecek. Emniyette ihraç edilen 2 bin 303 emniyet personelinden Karaman’da görev yapan ve yapmış olanların listesi:

Ali Altınpınar 4. Sınıf Emniyet Müdürü
Emrah Barlık Komiser Yardımcısı
Bayram Aşkın Demircan Komiser Yardımcısı
Yusuf Belen Komiser Yardımcısı
Anıl Sait Turgut Komiser Yardımcısı
Mustafa Sınak Baş Polis
Yakup Boz Polis Memuru
Yusuf Yılmaz Polis Memuru
Ömer Kopar Polis Memuru
Yusuf Kemal Karagülleoğlu Polis Memuru
Ercan Gürbüz Polis Memuru
Timur Selçuk Açıkgöz Memuru

Ayrıca ;
Edinilen bilgiye göre, Karaman Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu değerlendirilen ve ‘ByLock’ kullanıcısı oldukları iddia edilen, aralarında öğretmen, öğrenci, çiftçi ve işçilerinde bulunduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bunun üzerine düzenlenen operasyonlar kapsamında 23 kişiden 18 şüpheli evlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan 18 şüpheliden 7’si emniyette verdikleri ifadenin ardından serbest bırakılırken, 13 Temmuz Perşembe günü işlemleri tamamlanan 4 kişi adliyeye sevk edilip, 3’ü tutuklanmıştı.

14 Temmuz Cuma günü de emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 kişi adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 4 kişi adli kontrol ile serbest bırakılırken, Mehmet Ali S. ile Mustafa A. tutuklandı.

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: