<<< KARAMANNAME >>> » Eğitimtitle_li=Geneltitle_li=Günceltitle_li=Siyaset » AK PARTİ’de Temayül Sona Erdi. 09 Ağu 2017 - 21:42

AK PARTİ’de Temayül Sona Erdi.

Ak Parti Karaman İl Teşkilatı’nda uzun zamandır devam eden gelişmeler bugün itibariyle önemli bir noktaya taşındı. Yönetim kadrosu bugün il başkanlığındaki temayüle katıldı. Bu temayülün yaklaşan il kongresinde çıkarılması muhtemel aday için olmayıp, kongreye götürecek il başkanını belirlemek üzere gerçekleştirildiği iddia edildi.

Koordinatör milletvekillerinin katılımıyla Ak Parti Karaman İl Başkanlığı’nda gerçekleşen temayülde merkez ve ilçelerden gelen belediye meclis üyeleri ve yöneticiler oy kullandı. Belirli bir aday listesinin olmadığı temayülde katılımcılar kimi il başkanı olarak görmek istiyorlarsa onun ismini yazdılar.

Öte yandan mevcut il başkan ve teşkilatının, bazı ilçe teşkilatlarının istifasının alındığı gibi iddialar da var. Ayrıca Karaman’da kapsamlı bir çalışma yapan koordinatörlerin Tümsiad, Müsiad, Semerkand, Tügva, Kaimder, Yunus Emre Kültür Vakfı ve Cihannüma gibi sivil toplum kuruluşlarıyla da istişare yaptıkları öğrenildi. STK’lara ‘Görmek istediğiniz il başkanı var mı’ ve ‘kimin olmasını istemezsiniz’ şeklinde sorular yöneltildiği bilgisine ulaşıldı. STK yetkililerinin her birinden görmek istedikleri il başkanı için 3’er isim istendi.

Koordinatörlerin Karaman raporunun genel merkeze sunulmasının ardından Karaman’da Ak Parti Teşkilatı yeniden şekillenecek.

YORUM YAZIN


Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: