<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Günceltitle_li=Siyaset » Mısırlıoğlu Adaylığını Açıkladı 22 Ağu 2017 - 23:53

Mısırlıoğlu Adaylığını Açıkladı

Karamanlıların uğrak yeri olan Antalya’da bulunan eczanesinde hiç kimseyi kırmadan, küçüğünden büyüğüne herkesin yol göstericisi konumunda olan Uzm. Ecz. Mısırlıoğlu adaylığı konusunda yaptığı açıklamasında “Hak, hukuk ve adalet felsefesini benimsemiş ve bu yola kendisini adamış birisi olarak önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Konyaaltı İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Değerli dostlar; bu süreçteki hedefimiz partimize gerçekten gönül vermiş ve sokak sokak çalışan ve daha fazla gençlerimizi ve kadınlarımızı kapsayan liyakat sahibi olan kişilerle hareket etmektir. Hedefimiz Konyaaltı CHP İlçe örgütünü Türkiye’nin yıldız örgütlerinden birisi haline getirmektir. Hedefimiz CHP’ye gönül veren ve katkı koyan kişilere kapısı açık bir örgüt modeli kurmaktır. Hedefimiz küskünlükleri bitirmek ve ortak aklı ortaya çıkarmaktır. Hedefimiz ben değil biz olmaktır. Değerli dostlar Ulu Önderimiz ve partimizin kurucu Genel Başkanı Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün altı oku takip edeceğimiz tek yoldur ve başka bir klavuza da ihtiyacımız yoktur. Gücümüzü Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde bize verdiği ve emanet ettiği görevlerden alıyoruz. Mevcudiyetimizin ve bugün burada adaylık konusunu koymamızın da yegâne temeli budur. Değerli partililerim bu anlamda tekrar adaylığım konusunda hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Tüm adaylara başarılar diliyorum. Bu seçimin partimize ivme, hareket, başarı, kazanç sağlamasını temenni ediyorum. Tüm Konyaaltını saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Antalya Körfez gazetesinden Müzeyyen YÜCE’nin Mısırlıoğlu ile yapmış olduğu röportaj şu şekilde;

Seçim çalışmalarını ve adaylık sürecini konuşacağız; ancak öncelikle sizi bir tanıyalım. Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu kim?

1981 yılında Karaman’da doğdum. Ortaöğrenim ve lise eğitimini Karaman’da aldıktan sonra Ankara Üniversitesi Eczacılık Bölümü’nden mezun oldum. Akabinde aynı üniversitede ‘ilaç analizleri’ konusunda yüksek lisans tezimi tamamladım. Dünya çapında yayınlanmış bir kitabım var. Öğrenimimi tamamlar tamamlamaz Karaman’a dönerek eczanemi açtım ve CHP’ye üye oldum. Karaman il ve ilçe örgütlerinde her türlü görevde yer aldım. Aynı zamanda Karaman Eczacılar Odası Genel Sekreterliği yaptım. Uzun yıllar Karaman’da kaldıktan sonra 7 yıl önce radikal bir kararla Antalya’ya yerleştim ve o günden bugüne Antalya’da siyaset yapıyorum.

CHP’de siyaset yapmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

CHP aşkı hep vardı; ancak Karaman’da Eczacılar Odası Genel Sekreterliği yaptığım dönemde hükümet eczaneleri kapatıp marketlerde ilaç satmak ve muayene ücretleri konusunu gündeme getirdi. Bizim bugünkü grup başkan vekilimiz Özgür Özel, o zamanlarda Türk Eczacılar Birliği’nde genel sekreterdi. Onunla birlikte 24 bin eczacıyı Ankara Sıhhiye Meydanı’nda topladık. Elimizdeki pankartlarda dedik ki; ‘Biz muayene ücretlerine karşıyız’, ‘Biz ilaçların marketlerde satılmasına karşıyız’, ‘Biz ilaç farkı fiyatlarına karşıyız’. İşte o zaman tabanın sesini siyasi arenada duyurmak, sosyal demokrasinin hakkını vermek için daha fazla aktif siyasetin içinde bulunmam gerektiğini düşündüm.

Peki, Antalya’da CHP ile tanışmanız nasıl oldu?

Antalya’ya geldiğimde bomba gibi, fişek gibiyim. Türk Eczacılar Birliği’nde eş başkanlık yapıyorum, çeşitli komisyonlarda görev alıyorum. Karaman Eczacılar Odası’nda genel sekreterim. CHP’de fırtına gibiyim. Hemen Konyaaltı ilçe örgütüne gidip üyeliğimi yaptırdım ve hemen dağıtılması gereken ancak dağıtacak adam bulunmadığı için masada duran broşürleri dağıtarak işe koyuldum. O günden bu güne de (7 sene oldu) parti içinde faaliyetler yürütüyorum.

Antalya’da broşür dağıtarak siyasete başladınız. Bir anlamda en alttan, halkın içinden. 7 senelik bir süreçte neler yaptınız?

Geçen 7 senelik süreçte ilçe örgütümüzde çeşitli görev alma çabalarıma rağmen bir türlü kabuğu kırıp da o katma değeri içerisine koyamadım. Projelerimi sundum, birlikte işler yapmaya çalıştım. Ama yine de parti içinde üye olarak çalışmalar yürüttüm.

Kabuğu kıramadığınızdan bahsettiniz? Biraz açabilir misiniz?

İlçe örgütümüzde iyi ve özverili çalışan arkadaşlarımı ayrı tutuyorum; ama şöyle bir atalet ve yorgunluk var: Yeni gelen bir kişi bize ek sorun çıkarabilir. Ne kadar koltuk darsa yönetim o kadar kolaydır. Bu kabuğu kıramamamın sebebi de budur.

Konyaaltı ilçe örgütünün eksiklikleri olduğunu mu düşünüyorsunuz? O yüzden mi aday oldunuz?

Referandumda hayır cephesinden yüzde 74 oy alındı, belediye başkanlığında yüzde 59 alındı. Kabul ediyorum referandumda MHP’nin de oy katkıları var; ama bu kadar büyük bir düşüş olamaz. Konyaaltı’nı herkes CHP’nin kalesi olarak görüyor. Her kale fethedilmeye mahkumdur. Bir zamanlar Gazipaşa da bizim için kaleydi; ne oldu, kaybettik. Yarın bir gün azalan oylarla Konyaaltı’nı da kaybedersek ah vah etmekten başka elimizde bir şey kalmayacak. Konyaaltı’nda üye sayısı gittikçe düşüyor. İvme kazandırmak gerektiğini düşüyorum.

Konyaaltı’na ivme kazandırmak için sizin projeleriniz neler? Başkan olmanız halinde Konyaaltı’nda neler değişecek?

Bugün ana temel mesele Konyaaltı gibi toplum baskısının olmadığı, AKP baskısının olmadığı bir ilçede 60 bin oy varken 4 bin 325 kadar az sayıda üyenin olması. Biz sosyal demokrat partiyiz. Sen oraya halkı sokmuyorsan eğer, o zaman burjuvazinin partisi olursun. Dolayısıyla ilk hedeflerimizden bir tanesi Konyaaltı’nda CHP’nin üye sayısını ilk bir yılda oy sayısının en az yüzde 10’una çıkarmaktır. Daha sonrası içinse katlayarak attırmak. Benim gönlümden geçense oy verenlerin yüzde 50’sinin bu partiye üye olmasıdır. Üye sayısının çok olmasının yanında o üyelerin aidiyet hissetmesi de o kadar önemli. Bu aidiyet duygusunu artırmayı amaçlıyorum.

Öyleyse insan odaklı bir örgütlenme yapısı kurmayı amaçlıyorsunuz. Bu noktada kadınlar ve gençler bu yapının neresinde olacak?

Kuracağım örgütlenme yapısında kadınları çok önemsiyorum. Tüzüğümüzde yazdığı gibi Kadın Kolları olacak; ama her mahallede, o mahallenin temsilcileri 15- 20 kadın tespit edecekler. Mahallenin kılcal damarlarını bilen, tanıyan, herkesle sohbet eden kadınlarımızı kadın kollarımıza atayarak, kadınlarımızla bir araya getireceğim. Ayda bir kez de ben kadınlarımız ile bir arada olarak sorunlarını dinleyeceğim. Gençleri önemsiyorum. Şu an üniversitede bir örgütlenmemiz var. Üniversite için Türkiye’nin dört bir yanından gençlerimiz gelecek. Biz bu gençlerimizi zamanında ona buna kaptırdık. Şimdi kaptırmayacağız. O örgütlenmeyi üniversite içine kurduk. Bu çocukları geldikleri bir hafta on gün içerisinde kazandık, kazandık; ondan sonra elimizden kaçar bu gençlerimiz. Onları sahipleneceğiz.

Peki, son olarak sizden başka aday var mı? Neler söylemek istersiniz?

İlhan Buğdaycı ve Cengiz Kaçar aday olacaklar. Cengiz Bey adaylığını açıklar açıklamaz arayıp tebrik ettim. Nezaket şiarıyla yola çıktım ve partimizi katkı koyan herkes ile güçlendireceğiz. Enerjimi partime harcamak istiyorum.

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: