<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Günceltitle_li=Siyaset » NELER OLUYOR . . . 14 Ağu 2017 - 12:58

NELER OLUYOR . . .

Yeniakit.com.tr Ankara temsilcisi gazeteci Mehmet Özmen birkaç gün önce sosyal medya hesabından Karaman ile ilgili ciddi ithamlarda bulundu.
İşte onlardan biri: “VAH KARAMAN’IM VAH!! KARAMAN’DA AK PARTİ, ALÇAKLARIN, ŞEREFSİZLERİN, NAMUSSUZ PİÇLERİN ELİNE DÜŞMÜŞ! VAH KARAMAN’IM VAH!”

Karamanlı olarak kanıma dokundu. Bir basın mensubu olarak gelişmeler hakkında objektif bir değerlendirme yapacağım.

1- İddialarda bulunan kişi ulusal bir gazete ve haber sitesinin Ankara temsilcisi, sıradan bir kişi değil. Bir gazeteciye yakışmayacak sokak ağzı ile konuşuyor.

2- Özgüveni çok yüksek ve kendinden emin.

3- Hiçbir gazeteci dedikodu, söylenti ve mesajlara dayanarak belge ile ispat edemeyeceği konu hakkında açıklama yapmaz, hele hele herkese açık sosyal medya ortamında. Tabi ki geri zekalı ve ahmak değilse.

4- Durum gösteriyor ki Mehmet Özmen’in elinde kalın bir Karaman dosyası var.

Gelelim Karaman’a. Gazeteci Mehmet Özmen Karaman Akparti Teşkilatı hakkında ciddi ithamlarda bulunuyor ve birçok kişiyi şaibe altında bırakıyor.

Haklarında şaibe çıkan kişilere sesleniyorum. Yapmanız gereken tek şey Pazartesi’yi beklemeden hemen gidin nöbetçi savcılığa suç duyurusunda bulunun ve Karaman’ın adını temizleyin. Şaibeleri ortadan kaldırabileceğiniz tek seçenek kanuni yollara başvurmaktır.

Sosyal medyada Mehmet Özmen ile ağız dalaşı yapmanız hakkınızdaki şaibeleri ortadan kaldırmaz. Kendinize güveniniz yok ve şaibeleri ortadan kaldıramıyorsanız, hemen istifalarınızı verin ve bulunduğunuz makamları boşaltın.

Bu paylaşımların üzerine 22-23-24. Dönem Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün; gene sosyal medya üzerinden Mehmet Özmen’e itafen paylaşımlarda bulundu.

Hiç kimsenin Karaman’ı ve bu Ülkeye, Karaman’a hizmet etmiş Ak Partili dava insanlarını töhmet altında bırakmaya ve küçük düşürmeye hakkı yoktur.

Başlığı altındaki değerledirmesi şu şekildedir;
“Kimsenin Karaman’ı ve bu Ülke ve Karaman’a hizmet etmiş Karaman Ak Parti İl Teşkilatını, bu davaya çıkar beklemeden hizmet eden tüm vefalı ve çileli Ak Partili dava insanlarını toptan karalamaya, töhmet altında bırakmaya ve küçük düşürmeye hakkı yoktur. Kim olursa olsun bu hak kimsede mevcut değildir. Kendini bilen insan sorumlu davranır, kendisine yapılmasından hoşlanmayacağı bir hareketi başkasına asla yapmaz. Kaldı ki Karaman siyasi partiler arasında dayanışmanın ve hoşgörünün en yüksek olduğu, siyasi olgunluk ve sağduyunun en yüksek olduğu ildir. Seçim zamanlarında partiler propaganda konusunda bile belli kısıtlamaları aralarında anlaşarak halletmekte, kamuoyunu ve güvenlik güçlerini rahatsız etmeden sorunları çözmektedir.

Ak Parti Teşkilatı içinde yanlış yapan varsa (her siyasi partide veya sivil toplum örgütünde olabileceği gibi) dedikodu ve iftira etmeden, elinde somut belge veya delil var ise Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet edebilir veya Parti Genel Merkezine veya BİMER, CİMER gibi kurumlara şikayette bulunabilir. Kaldı ki bu somut deliller konusunda Parti Genel Merkezi inceleme yapmakta ve gereğini yapmaktadır. Yeter ki suçlamaya yeterli gerekçeler ve somut deliller olsun.

Aday adayı olupta aday yapılmayanların veya İl başkan adayı olupta kendine alan açmak isteyenlerin yöntemi partiden ve Karaman’dan intikam almak olmamalıdır. İnsani, ahlaki ve hukuki sorumluluk bunu gerektirir. Kaldı ki dava adamlığı belaltı vurmaktan geçmez. İftira ve dedikodu inancımıza göre en ağır suçtur.

Siyasette makam sahibi olmak bir hesap değil nasip işidir. Aday olursunuz, eğer Allah takdir etti ise nasip sizi bulur. Yoksa bütün güçleri hatta basındaki arkadaşlarınızı da kullansanız sonuç değişmez. Güç sahibi haklı değilse, cürmü kadar yer yakar.

Karaman bunlara layık değildir. Karaman insanı asil ve vatanseverdir. Ak Parti’de ise kurucu İl başkanlığı ve üç dönem milletvekilliği yaptığım dönemde sırf Allah rızası için görev yapmış, hatta pek çoğunun işi ve düzeni bozulmuş, pekçok dava adamı tanıyorum. Bizler bu vefalı kardeşlerimizin tırnağı bile olamayız. Ancak yanlış yapan var ise zaten sayın Cumhurbaşkanımız bu konularda titiz davranmakta ve gerekli araştırmaları yapmaktadır.

Lütfen somut bir delil veya belgesi olan bu makamlara ulaştırsın.Yoksa Karaman’a yazık oluyor. Bir kısım kifayetsiz muhteris ve şahsi kinleri üzerinden fatura kesmek isteyen adi herifler hepimizden intikam almaktadırlar. Bugün bunlara sessiz kalanlar yarın aynı silahın kendilerine doğrulduğu anlayacaklardır. Saygılarımla.”
ifadeleri ile gündemi değerlendirmiştir.

Bir anda Karaman gündemini rahatsız eden bu olayların sona ermesini diliyoruz. Gelişmelerin ne şekilde olacağının takipçisi olacak ve bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: