<<< KARAMANNAME >>> » Eğitimtitle_li=Geneltitle_li=Günceltitle_li=Kültür-Sanattitle_li=Sağlıktitle_li=Siyaset » Piknik Yapmayı Bile Bilmiyoruz. 09 Ağu 2017 - 0:52

Piknik Yapmayı Bile Bilmiyoruz.

Karaman merkeze bağlı Fisandon Köyü’nün mesire alanı, şehre yakın olması nedeniyle piknikçilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden birisi. Her hafta sonu çok sayıda piknikçinin tercih ettiği Fisandon Mesire Alanı’nın her tarafında etrafa savrulmuş çöp yığınları bulunuyor.
Mesire alanına hafta da bir kere çöp toplama aracı gitmesine karşın, giden araçlar sadece çöp konteynerlerini boşaltarak geri dönüyor. Hal böyle olunca zamanla çoğalan çöpler mesire alanını kullanılamaz hale getirdi.
Duyarlı vatandaşlarımızın bu rezaleti resim ve video ile sosyal medya hesaplarında yayınlamaları üzerine olay gündeme geldi. Hal böyle iken CNN TÜRK televizyonu program yapımcısı olan Güven İslamoğlu’nun sosyal medya hesaplarından duruma yapmış olduğu çağrı ile durum ülke çapında gene Karaman isminin gene olumsuz bir olay ile gündeme gelmesine sebep oldu. Kısacası piknik yapmayı bile bilmiyoruz öz eleştirisini yapıp bireysel olarak çevremizi, doğamızı, ilimizi temiz tutmasını öğrenmeli ve uygulamalıyız.
Bu kapsamda sosyal medyada haberleşen bazı vatandaşlarımız “Çöpümü Topluyorum” etkinliği ile duruma bir son vermek istemişlerdir.
13 Ağustos Pazar günü Fisandon da bulunan mesire yerindeki çöpleri toplamak üzere etkinlik gerçekleştirilecekti.
Temenni edelim ki vatandaşlarımız ilk ve son kez bu etkinliği gerçekleştirirler. Piknik ve mesire yerlerimiz zaten ilimizde sayılı, bu sayılı nefes aldığımız yerler artık bilinçli bir şekilde kullanılır.


YORUM YAZIN


Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: