<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Günceltitle_li=Siyaset » Serbest Bölge Resmi Gazetede Yayınlandı. 13 Ara 2017 - 19:35

Serbest Bölge Resmi Gazetede Yayınlandı.


Karaman Serbest Bölgesinin yer ve sınırlarının belirlenmesi ve kurulup işletilmesine dair karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.
AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk müjdeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Bakanlar Kurulu kararına göre, Karaman sınırları içinde bulunan sınır ve koordinatları belirlenen alan Karaman Serbest Bölgesi olarak tespit edildi.
Ayrıca Karaman Serbest Bölgesinin, Karaman Serbest Bölge Kurucusu ve İşleticisi Anonim Şirketi tarafından kurulup işletilmesine karar verildi. Söz konusu kararın yürürlüğe konulması, Ekonomi Bakanlığının yazısı ve 3218 sayılı Serbest Bölgeler Kanunu’nun 2’nci maddesine göre 20 Kasım’da Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırıldı.

Konuk’un Twitterden açılaması şu şekilde gerçekleşti;
“Ülkemiz, Bölgemiz ve Karamanımızın 2023 Hedefleri doğrultusunda kalkınmasında önemli rol oynayacak Karaman Serbest Bölge Resmi Gazetede yayınlandı başta Sn. Cumhurbaşkanımız @RT_Erdogan Bey olmak üzere Başbakanımız ve Bakanlarımıza teşekkür ederiz.Hayırlara vesile olacak inşallah” dedi.

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: