<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Günceltitle_li=Siyaset » Vali Tapsız Hakkında İlginç İddialar . . . 27 Haz 2017 - 3:18

Vali Tapsız Hakkında İlginç İddialar . . .

21.06.2017 tarihli kararname ile Merkez Valisi olarak atanan Eski Karaman Valisi Süleyman Tapsız hakkında kamuda çalışan memurların çoklukla takip ettikleri www.memurlar.net’te ilginç iddialara yer verildi.

Kilis’teki FETÖ soruşturması kapsamında hazırlanan 148 sayfalık iddianame Kilis Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Yürütülen soruşturma kapsamında ifade veren Kilisli İş Adamları Derneği Genel Sekreteri Hasan Ayaz; Karaman Valisi olarak görevine devam eden dönemin Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç ile Gülen Cemaati’nin “İl İmamı” Osman Öner’in yer aldığı heyet, Mayıs 2013 tarihinde Pennysilvania’ya gidip Fethullah Gülen’i ziyaret ettiğini söylemişti.

Hasan Ayaz, ”Vali bizim adamımızdır, hocaefendinin elini öptü” derken, Ayaz ifadesinde ziyaret sırasında Fethullah Gülen ile Süleyman Tapsız’ın 4-5 saat başbaşa görüştüklerini ve Suriye meselesinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj gönderdiğini söylemişti.

GÜLEN, TAKKESİ’Nİ VALİ’YE VERDİ

İddianamede, Vali Tapsız ile Rektör Güvenç’in görüşmede Fethullah Gülen’in arkasında namaz kıldığı ve Gülen’in bu sırada takkesini Vali Tapsız’a verdiği ifade edildi.

“TARTIŞMALI VALİLER GÖÖREVDEN ALINDI” başlığı ile yer alan haberde;
Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Fethullah Gülen’in takke hediye ettiğini vali olarak kamuoyuna yansımıştı. İddiayı, Kilisli İş Adamları Derneği (KİADER) Genel Sekreteri Hasan Ayaz yapmıştı. Tapsız ise “Bir gazetede şahsımla ilgili iddialara yer verilmektedir. Anılan konuya ilişkin iddialar kesinlikle doğru değildir. Gerçeği yansıtmamaktadır” demişti. Yine bir itirafçı işadamı Vali Tapsız’ın 2013 yılında Pensilvanya’ya Fetullah Gülen’i ziyarete gittiğini belirtmişti.

KAYNAK 1 :

KAYNAK 2 :

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: