<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Güncel » YAMAÇPARAŞÜTÜ VE PARKURU ZENGİN KARADAĞ SAHİPSİZ KALDI. 13 Kas 2016 - 18:59

YAMAÇPARAŞÜTÜ VE PARKURU ZENGİN KARADAĞ SAHİPSİZ KALDI.

Rakımına hayran kalan paraşütçüler, Organizasyon eksikliğinden Karadağ’ı kullanamıyor.
    Yurt genelinde çok sayıda zirve ve tepeler Yamaç Paraşütünde zengin etkinliklerde boy gösteriyor.
Son aylarda birçok bölgede rakımları 500 ve üzerini bulan tepe ve dağlık arazilerde Yamaç Paraşütü tutkunları düzenledikleri etkinlik ve yarışmalarla bölgelerin turizmine doğrudan katkı sağlıyor.
Ancak,  bu durumu Karaman’ın Karadağ bölgesi için söylemek maalesef olmuyor.
Geçtiğimiz yıllarda yapılan ve gelecek yıllar için de bir üst haline getirilmesi planlanan Karaman’ın Karadağ bölgesi son yıllarda bu etkinlik ve tanıtım organizasyonlarından mahrum kaldı.
    Karadağ bölgesi 2 bin 271 rakımlı Türkiye’nin önde gelen zirveleri arasında yerini alırken, Paraşüt etkinliklerine ev sahipliği yapamaması gözlerden kaçmadı.
Ege, İç Anadolu, Orta Karadeniz ve Doğu’da bazı bölümlerde süre gelen Yamaç paraşütü etkinlikleri ile bölgelerin turizm alanındaki tanıtımları zenginlik bulurken, yıllar önce Uluslararası düzeyde organize edilen Karadağ Yamaç Paraşütü etkinlikleri ise bu anlamda adeta ilgisizlikten kısır kaldı.
Uçmanın verdiği heyecan ve özgürlüğü tatmanın belki de en basit ve en kolay yolunu seçen Yamaç Paraşütü tutkunları, genellikle daha çok yamaçları yüksek kesimlerde parkuru geniş alanları tercih ediyor.
Bu kapsamda Karaman Karadağ bölgesi, özellikle yabancı paraşütçülerin ilgisini daha çok çekerken, yetersiz organizasyon eksikliği nedeniyle de bu coğrafi mevkiden maalesef yararlanamıyor.

 Haber : Karaman Star

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: