<<< KARAMANNAME >>> » Geneltitle_li=Günceltitle_li=Kültür-Sanat » Yeşilçam’ın emektar ismi ‘7 Cüceler’in Neşeli’si Tayyar Yıldız hayatını kaybetti. 28 May 2018 - 18:26

Yeşilçam’ın emektar ismi ‘7 Cüceler’in Neşeli’si Tayyar Yıldız hayatını kaybetti.

Türk sinema tarihinde unutulmaz filmler arasında yer alan “Pamuk Prenses ve 7 Cüceler” filminde “Neşeli” karakterini canlandıran Tayyar Yıldız hayatını kaybetti. Yıldız, Zeynep Değirmencioğlu, Belgin Doruk, Suna Selen, Salih Güney ve Ömer Dönmez’in başrollerini paylaştığı 1970 yapımı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filmindeki ‘Neşeli’ karakteriyle hafızalara kazınmıştı.
Bir süre önce kalp rahatsızlığından dolayı Ankara’da bir hastanede tedavi altına alınan Yıldız’ın cenazesi ilk önce memleketi Karaman’a getirildi.

Yıldız, Merkeze bağlı Boyalı köyünde kılınan cenaze namazından sonra sevenlerinin gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi.

61 yaşında hayatını kaybeden Yıldız’ın vefat haberini ünlü sanatçı Onur Akay sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Yıldız, Ankara’da uzun süredir tedavi görüyordu. 61 yaşındaki oyuncu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

‘Sanat dünyasının felaket tellalı’ olarak anılan ses sanatçısı Onur Akay, 7 Cüceler’in Neşeli’si oyuncu Tayyar Yıldız’ın 61 yaşında vefat ettiğini açıkladı. Aynı zamanda banka memurluğu yapan Tayyar Yıldız, rahatsızlığından önce emekliliğini yaşıyordu.

Tayyar Yıldız, dün Karaman Boyalı Köyü’ndeki aile mezarlığına defnedildi.

TAYYAR YILDIZ KİMDİR?
Yıldız 1 Ocak 1957 yılında Karaman’ın Boyalı köyünde dünyaya geldi. 13 yaşında iken Tercüman Gazetesi’nin açtığı bir ilana başvurarak İstanbul’a gitti. Yapılan seçmelerde beğenilince 7 Cüceler ve Pamuk Prenses filminde “Neşeli” karakterini canlandırdı. Daha sonra pamuk Prenses ve sihirli cüceler filminde oynadı.
Ailesinin ısrarı üzerine sinema hayatına nokta koyan Yıldız, Türkiye İş Bankasında çalışmaya başladı ve oradan emekli oldu. Yıldız 2 çocuk sahibiydi.
61 yaşında Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatnı kaybeden emektar oyuncu, Zeynep Değirmencioğlu, Belgin Doruk, Suna Selen, Salih Güney ve Ömer Dönmez’in başrollerini paylaştığı 1970 yapımı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filmindeki ‘Neşeli’ karakteriyle hafızlara kazınmıştı.

PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER FİLMİNİN KONUSU

Filmde, Pamuk Prenses’in başına gelen kötülüklerin ardından mutluluğa ulaşması konu edilir. Pamuk Prenses, küçük yaşta annesini yitirir. Üvey annesi, yeryüzündeki en güzel kadın olduğunu düşünür. Sihirli aynası sayesinde en güzel kadının kim olduğunu öğrenebilmektedir. Bir gün Pamuk Prenses’in kendisinden güzel olduğunu öğrenince çılgına döner. Üvey kızından kurtulmaya karar verir. Önce kralı zehirler, sonra da Pamuk Prenses’i öldürmesi için cellatbaşını görevlendirir. Fakat cellatbaşı Pamuk Prenses’i öldüremez. Pamuk Prenses, ormanda tanıştığı yedi cücenin yardımıyla kraliçeden kaçmaya çalışır.

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

Instagram Sayfamız

Something is wrong.
Instagram token error.
Follow

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi Uefa Küme Düşecekler
%d blogcu bunu beğendi: